עמרי ליבני


ראש תחום רכיבה וכלבנות טיפולית:
עמרי ליבני


מיקום: הלימודים מתקיימים בחוות הכלבים של דרור בכפר מעש, סמוך לכביש 6 ולצירי תחבורה מרכזיים

סמסטר חורף 
תאריך פתיחה:18.12.2017

תאריך סיום: 17.8.18

יום לימודים: יומיים בשבוע- ד' או ב',  וגם – ו'

שעות לימודים: ימי ב\ד-  17:30 -22:00 , ימי ו 08:3- 14:00

קורס כלבנות טיפולית למאלפים ומטפלים של מרכז אופק

ההיסטוריה מלמדת שכלבים, בשונה מרוב החיות המבויתות,  בחרו לחיות קרוב לבני האדם. כבר לפני מאות שנים נוצרו יחסי גומלין בין כלבים ובני אדם: האדם השליך שיירי מזון מהם ניזונו הכלבים, ו"בתמורה" שמרו הכלבים על איזורי המחייה של האדם מפני חיות אחרות ומפני אורחים לא רצויים. מערכת יחסים זו התפתחה וזיכתה את הכלב בכינוי – ידידו הטוב ביותר של האדם.

אז מה זה בעצם כלבנות טיפולית?

החיבור עתיק היומין בין האדם לכלב, הופך את הכלב לחיה טיפולית ייחודית.

כלבנות טיפולית הינה פעילות טיפולית המבוססת על התקשורת בין הכלב והאדם. ע"י ביצוע מיונויות מעולם האילוף, האימון, הטיפוח והמשחק, מקבל המטופל הזדמנות לשפר ולשכלל מיומנויות אשר באות לידי ביטוי בחיי היומיום שלו.
כלבנות טיפולית היא פעילות מהנה המתאימה לעבודה עם מגוון אוכלוסיות ולקויות כגון: אוטיזם, הפרעות קשב וריכוז, לקויות התפתחותיות, ליקיים בכישורים חברתיים ועוד. דרך העבודה עם הכלב מפתח המטופל כלים ואסטרטגיות להתמודדות עם מצבים שונים בחיי היומיום כגון: לחץ, תסכול, ויסות רגשות, תקשורת עם האחר ועוד.

מה לומדים בקורס כלבנות טיפולית למאלפים ולמטפלים?

קורס כלבנות טיפולית של מרכז אופק כולל הכשרה של כלב טיפולי משלב בחירת הכלב הטיפולי ועד שלב העבודה הטיפולית. הקורס כולל עבודה רבה על עיצוב התנהגותו של הכלב, חשיפה לסוגים שונים של זירות טיפוליות ומטופלים, וכן מגוון רחב של מיומנויות הנדרשות מהכלב בעת העבודה.

קורס כלבנות טיפולית למאלפים, כולל בנוסף גם לימודים עיוניים בתחום הטיפול כגון: היכרות עם מגוון אוכלוסיות מיוחדות, מבואות בפסיכולוגיה ובהתפתחות, טכניקות טיפול בסוגים שונים של אוכלוסיות ועוד.

קורס כלבנות טיפולית במרכז אופק, הינו היחיד בישראל המוכר כנקודות זכות

לתארים בחינוך, פסיכולוגיה ומנהל עסקים!

תכנית הלימודים הייחודית של מרכז אופק, מועברת בשיתוף עם חוות הכלבים דרור בר-אל – מהמוסדות המובילים והוותיקים בתחום אילוף הכלבים בישראל.

למה ללמוד במרכז אופק?

מרכז אופק מתמחה בהכשרת מטפלים בתחומי הכלבנות והרכיבה. המרכז הוקם ומנוהל ע"י טובי המומחים בתחום.

כל הצוות שלנו וכל המשאבים שלנו מופנים לתחומים אלו, מה שמבטיח לך- התלמיד, חווית למידה איכותית, מקצועית והכשרה מותאמת בדיוק לשוק העבודה.
לימודי כלבנות טיפולית מתקיימים בחוות הכלבים הלימודית בכפר מעש שליד קריית אונו, סמוך לכביש 6 ולצירי תחבורה מרכזיים.

ראש תחום כלבנות ורכיבה טיפולית: עמרי לבני. מנכ"ל ומייסד מרכז אופק. מומחה לפיתוח וניהול תהליכי הכשרה בתחום הטיפול והאמון. אמון על הכשרתם והצלחתם של מאות מאמנים, מדריכים ומטפלים בישראל ב-15 השנים האחרונות.