סוסים גוף ונפש

סוסים גוף ונפש

מדריכי רכיבה טיפולית? בואו לצמוח ולהתקדם.

לראשונה בישראל, תכנית ללימודי המשך הבנויה במיוחד עבורכם!

קורס ייחודי ובלעדי למרכז אופק – לימודים מתקדמים למדריכים טיפוליים

שמעוניינים ללמוד ולתרגל בכל מפגש-

טכניקות, גישות ושיטות עבודה טיפוליות שונות,

תוך שימת דגש להענקת כלים פרקטים לעבודה עם מגוון אוכלוסיות מיוחדות.

לימודי המשך למדריכי רכיבה טיפולית,

המעוניינים בהכשרה מתקדמת, בקורס מעשיר ומקצועי-

להמשך התפתחות ושדרוג ארגז הכלים הטיפולי.

בכל אחד מתחומי הלימוד והסדנאות תרכשו מיומנויות יישומיות למפגשים בעבודה היומיומית עם הסוסים והמטופלים.

הקורס נבנה מתוך מטרה לתת לכם הכרות וכלים מעשיים

לכל שיטת וגישת טיפול שתלמד במפגשים.

מה בקורס?

    • זהות מטפל, אתיקה, וגבולות בטיפול – יוני יושע, פסיכותרפיסט קוגנטיבי התנהגותי,מומחה במקרי טראומה, מטפל בעזרת בעלי חיים, מדריך רכיבה טיפולית, ראש תחום טיפול רגשי במרכז אופק. מהי אתיקה מקצועית? מהן דרכי התמודדות עם דילמות אתיות ומהם הגבולות שעלינו להציב? האם עלינו כמדריכים טיפולים האחריות לרכישת ידע או מיומנויות או שמדובר בתהליך ההתהוות של זהות המקצועית?
    •  CBT למדריכי רכיבה טיפולית  –  יוני יושע 
     טיפול ההתנהגותית קוגניטיבית הוכח כבעלת תוצאות חזקות ביותרהיא נבדלת משיטות טיפול אחרות בכך שהיא מדגישה את השילוב בין  חשיבהפעולה והתנהגותתוך התייחסות לשיפוטקבלת החלטותניתוח ועשייהזוהי שיטת טיפול ישירה ומגוונת העוסקת בחשיבהבאותה מידה שבה היא עוסקת ברגשנעסוק בפרוטוקולים מובנים ובכלים פרקטיים של הטיפול הקוגניטיביהתנהגותיבקורס יוצגו המושגים התיאורטיים והפרוטוקולים הטיפוליים הבסיסיים של הגישה הקוגניטיביתהתנהגותיתכלי האבחון והטכניקות העיקריות לטיפול בפסיכופתולוגיות נפוצותיינתן דגש על יישום הנלמד בעבודה בשטח
    • סדנת וולטינג – עבודה עם שמיכה טיפולית דגנית חדד. עבודה עם שמיכה היא אחת מיומנויות המפתח בעבודה הטיפולית ברכיבה.השמיכה מעבירה בצורה טובה את תנועת הסוס וישנה גרייה איכותית למערכות התחושה ושיווי המשקל. במפגש יילמדו עקרונות העבודה עם שמיכה באופן מעשי ועיוני על מנת שכל אחד מהנוכחים יוכל להעשיר את ארגז הכלים הטיפולי שלו.  ועל כן ניתנת לשינוי באמצעות שימוש במערכת גירויים וחיזוקים מותאמים.
    • סדנת עבודה עם קבוצות – גילי קרמר. מוסמך כמדריך רכיבה טיפולית ומערבית,מוסמך כמרפא בעיסוק בעל תואר שני M.A  ייעוץ חינוכי. מוסמך 'איגלה': (Fundamentals EAGALA Certification) פסיכותרפיה ולמידה בעזרת סוסים.מטרת הסדנה היא להבין מהם היתרונות והחסרונות בעבודה קבוצתית ברכיבה טיפולית ואיך נוכל להפעיל קבוצה כזו בצורה היעילה ביותר . נעמוד על מאפייני קבוצות שונות ברכיבה טיפולית ומהם העקרונות להפעלת כל סוג של קבוצה. כן נתייחס לאתגר של רכיבה טיפולית אישית בתוך קבוצה ולשימוש במטרות קבוצתיות.
    • שיתוף והדרכת הורים בתהליך עבודה – יוני יושע. קידום תהליך העבודה עם הילדים  על ידי שיתוף וליווי הורים בצורה מקצועית ונכונה. נלמד גישות שונות והתמודדויות שונות של נושאי ההורות ממספר אסכולות טיפוליות.
    • שימוש ועבודה עם עזרים במגרש ובחווה גילי קרמר. מטרת הסדנה היא היכרות עם מגוון רחב של עזרים טיפוליים בהם ניתן להשתמש בעבודתנו במגרש ובסביבת החווה. בסדנה נכיר עזרים שונים תוך התאמתם למטרות הטיפוליות הרלוונטיות לרוכבים שלנו.כמו כן, נרכוש כלים לפיתוח ובנייה עצמאיים של עזרים טיפוליים תוך שמירה על עקרונות העבודה הבסיסיים ברכיבה הטיפולית.
    • ADHD  גילי קרמר. מטרת הסדנה היא היכרות עם מאפייני הקושי והחוזק של ילדים ונוער עם הפרעות קשב וריכוז תוך התנסות ולימוד על דרכי העבודה היעילים איתם . בסדנה נכיר מאפייני קושי וחוזק ייחודיים לילדים הללו. נלמד על דרכים יעילות להעברת העבודה בחווה לחיי היומיום וכן נתנסה בעבודת רכיבה, קרקע ואילוף היכולה לסייע, לתרגל ולשפר מיומנויות מאתגרות אצל ילדים אלו.
    • הורסמנשיפ ואילוף סוסים – עמרי לבני
    • טיפול ועבודה מהקרקע – EAT – אביבית

איפה ומתי?

12 מפגשים בני 4 שעות לכל מפגש החל מ 15.3.2019

ימי שישי09:00-13:00

בחווה של דני- מושב סתריה.

מספר המקומות מוגבל – עד 15 סטודנטים בקבוצה בלבד.

תנאי קבלה –  מדריך רכיבה טיפולית מוסמך, ראיון אישי.

גם לך יש רצון להכשרה מעמיקה נוספת בתחום? 

שיתוף
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *