עבודה עם כלבים

עבודה עם כלבים- מהו הטוטאל טריינינג?

בעולם מאלפי הכלבים קיימות שיטות אילוף שונות, בעבודה עם כלבים המוכרות כ:

השיטה הקלאסית, הימנעות, השיטה החיובית (Force Free)

וניתוב יצרים  .

  • עבודה עם כלבים בשיטה הקלאסית וההימנעות – מתקנים את הכלב כשהוא טועה.
  • השיטה החיובית (Force Free) לא מתקנת, היא מחזקת את ההתנהגות הרצויה בעזרת חיזוקים חיוביים (אוכל, חיזוקים מהסביבה, צעצועים ועוד).
  • ניתוב יצרים מעודדת יצר לרמת מוטיבציה מאוד גדולה ומחזק בעזרתו את ההתנהגות הרצויה (מתאים לכלבים עם יצרים חזקים , בעיקר משמש לכלבי עבודה).

טוטאל טריינינג אינה שיטת אילוף, זו גישה הטוענת שהדרך הנכונה בעבודה עם כלבים – חינוך אילוף ואימון היא לשלב בין כל השיטות.

בקורס אילוף כלבים אנו מלמדים את הסטודנטים שלא הגיוני להתעלם מידע ונסיון ועלינו ללמוד את מגוון השיטות, להשתדל לפתח רעיונות חדשים, להבין לעומק את היתרונות והחסרונות של כל שיטה, להתאים לכלב ולתהליך האילוף או הטיפול ההתנהגותי.

כלים ייחודיים שמשמשים אותנו בקורס אילוף כלבים בעבודה עם כלבים בגישת הטוטאל טריינינג:

מתקן מותאם הכולל אולם לתרגול,  דירת הדמיה, האח הגדול (שימוש בכלים טכנולוגיים), להקת כלבים טיפולית, להקה אנושית, חתול עבודה, אופניים, סקטבורד, ערכת התנהגות.

לאחר 43 שנים בתחום, למדתי שלכל שיטה יש תשובות טובות ופחות טובות, יש הדוגלים בשיטה אחת ומתעקשים לשמר בתהליכי האילוף גם את התהליכים הפחות נכונים והכל במסגרת המאמץ להיות נאמן לשיטה, במקום לצאת מהקופסא ולהקשיב לכיוונים נוספים.

המחיר: תוצאה פחות טובה, לעיתים אכזבה של הלקוח או לחץ נפשי מיותר המופעל על הכלב.

”חנוך הכלב על פי דרכו"

זו דרכו של הטוטאל טריינינג, כך נגיע עם הכלב לתוצאה הטובה ביותר בכל המישורים בעבודה עם כלבים.

על מנת להתחיל את התהליך נלמד את ההיסטוריה של הכלב, מה עיצב את "אישיותו", אופיו, יצרים שמפעילים אותו, השפעת הסביבה עליו, אופי והתנהלות בעליו ומה הצפיות שלהם מהכלב. נחזק התנהגות רצויה, נתקן טעויות, נהייה אסרטיביים כשצריך, תמיד נתחשב בנפש הכלב ואפילו נפנק שנכון.

שילוב הידע הוא אומנות הדורשת הכרת השיטות לעומקן, ניסיון מעשי נרחב ויצירתיות.

לסיכום – לכו ללמוד, לחקור, תקשיבו גם לדעות של אחרים, היו יצירתיים תפתחו בעצמכם רעיונות חדשים, רק כך תחום האילוף יתקדם ויתפתח, כך שהמרוויחים הגדולים יהיו ידידינו הכלבים.


קורס אילוף כלבים מרכז אופק

למידע אודות קורס אילוף כלבים לחצו כאן 

שיתוף
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *