5 דברים שכדאי לדעת על לימודי כלבנות טיפולית

43

5 דברים שכדאי לדעת על לימודי כלבנות טיפולית

מהם 5 גורמים שיהפכו את תהליך ההכשרה שלכם לטוב יותר בלימודי כלבנות טיפולית?

ככל שעולים המודעות והביקוש לטיפול בעזרת כלבים, המוכר יותר בשם כלבנות טיפולית, כך אנו נדרשים לבחון את עצמנו שוב ושוב ולשאול – מהם הכלים וטכניקות העבודה החשובים ביותר שנוכל להעניק לסטודנטים, וכיצד נעניק להם את אותם כלים?

מכיוון שאני עוסק בהכשרת מדריכי כלבנות טיפולית מאז שנת 2008 (בחרתי לקרוא למקצוע כלבנות טיפולית בגלל המאפיינים הדומים למקצוע רכיבה טיפולית), ומכיוון שעברו בהכשרתי כבר מאות בוגרים, יש לי הזכות לשמוע מאותם בוגרים מהם הדברים שהשפיעו על תהליך ההכשרה שלהם ותרמו להם בשוק העבודה.

לאור שיחות רבות שקיימנו עם בוגרים איתם אנחנו בקשר גם הרבה אחרי סיום לימודי כלבנות טיפולית, אלו הנקודות שבהן אנו רואים שהכי חשוב להשקיע בשלבי ההכשרה:

  1. קורס אילוף כלבים – רבים מהפונים אלינו רואים את עצמם בחזונם כמטפלים ולא כמאלפים. אז למה בעצם חשוב כל כך לעבור גם קורס אילוף? ובכן, כלבן טיפולי הוא קודם כל כלבן! קורס אילוף מקיף טרם תחילת שלב הכשרת כלב טיפולי, יאפשר לכם להכשיר את הכלבים איתם תעבדו בטיפול, לנהל סיטואציות מורכבות מבחינה כלבנית תוך כדי העבודה, ובהמשך אף ללוות משפחות להן ילדים בעלי צרכים מיוחדים באילוף הכלב הביתי.

מכאן שקורס אילוף המכיל התנסות מעשית נרחבת עם כלבים שונים ומגוונים מכין אותך בצורה הטובה ביותר להכשרת כלב טיפולי ולמקצוע כלבנות טיפולית.

  1. התנסות מעשית בכלבייה לימודיתאת קורס אילוף כלבים חשוב לעבור תוך תרגול עם מספר גדול של כלבים. בעוד שחלק מבתי הספר מסתמכים בעיקר על כלביהם של התלמידים, שהם כלבי בית בעלי אילוף בסיסי כזה או אחר עוד לפני הקורס, אנחנו מאמינים שאת הכלבים לקורס יש לבחור על פי השלב בקורס ועל פי התקדמות שלכם כדי לאפשר לכם לצאת לשטח מוכנים בצורה הטובה ביותר. קיום החלק המעשי של הקורס בכלבייה, לאורך הקורס כולו, מאפשר לנו לבחור עבורכם כלבים מגזעים שונים, גילאים,ובעלי יצרים שונים, לתת לכם להתנסות במקרים שונים, מגוונים ואף מורכבים, בכדי להביא את יכולותיכם ככלבנים לרמה אחרת.

גם לכלב האישי שלכם יש מקום בתהליך ההכשרה, אך אנו מאמינים שאת עיקר העבודה אתו תוכלו ליישם בבית, על בסיס מה שלמדתם בקורס. את עיקר העבודה בקורס תעשו עם כלבי עמותות, כשעל הדרך, תעזרו לאותם כלבים למצוא בית חם לחיים.

  1. הכשרת כלב טיפולי אישי במהלך לימודי כלבנות טיפולית – כלב טיפולי הינו כלב עבודה – כזה שיש לו תפקיד בחיים, ושרמת האימון שלו משפיעה על יכולת הפרנסה שלכם. אז איך מכשירים כלב תרפיה? בעולם המקצועי יש תמימות דעים – הכשרה של כלב טיפולי היא תהליך ארוך, שאורך לפחות כשנה, אשר הצלחתו תלויה הרבה בבחירת כלב עם יצרים מתאימים לעבודה. לכן אנו מאמינים שיש להגיע לתהליך אחרי שכבר רכשתם ידע וניסיון בעבודה עם כלבים, ובליווי צמוד בתהליך בחירת הכלב והכשרתו. השלבים הקריטים בחייו של כלב הינם בשלב הגורות לכן חשוב להתחיל מייד בגיל צעיר – 8 שבועות לערך.
  2. סטאז- התנסות מעשית מודרכת ומלווה בטיפול במהלך קורס כלבנות טיפולית– חלק נכבד מתהליך ההכשרה שתיארתי, עבודה טיפולית אמיתית עם כלבכם הטיפולי האישי בזמן הלימודים הן פרטני והן קבוצתי. העבודה המעשית עם אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים מתבצעת בליווי מלא של הצוות, עם מטופלים "אמיתיים" כלומר כאלה שמבחינתם אתם המטפלים. חשוב לי להדגיש שאנחנו לא רק מצרפים אתכם לטיפולים שלנו, אלא גם נותנים לכם מטופלים שלכם בליווי מלא עוד תוך כדי הלימודים.
  3. לימודים עיוניים טיפוליים מעמיקים ומקיפים – במשך שנה בה תוכשרו ככלבנים טיפוליים (זאת אחרי שסיימתם את קורס האילוף), נעניק לכם ידע טיפולי עשיר הכולל כלים רבים מגישות טיפוליות שונות, הכרות עם אוכלוסיות שונות, והעמקה רבה בתהליכים האישיים שכל אחד מכם עובר במהלך ההכשרה וההתנסות בעבודה עם מטופלים. המרצים שלנו הם מטפלים בעלי השכלה שהולכת הרבה מעבר לכלבנות הטיפולית – פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק,פזיוטרפיסטים, מטפלים בעזרת בעלי חיים ועוד. למעשה – רוב המרצים שלנו הם בעלי תואר שני טיפולי, וכולם עוסקים בטיפול בשגרה. בנוסף, זמינות לכם הרצאות רבות במאגר הידע המקוון שלנו שיאפשרו לכם להוסיף ולהעשיר את הידע שלכם בתחום.נקודת בונוס למחשבה- 
    התעודה של מרכז אופק מוכרת ע"י משרד החינוך לעבודה בבתי ספר תחת פרויקט תל"ן – מה שפותח בפניכם אפשרויות תעסוקה מקצועיות ומתגמלות רבות!

אם אתם עוד מתלבטים היכן ללמוד,

קחו את הנקודות האלה עצה לדרך.

מניסיוני אלו הדברים החשובים ביותר בהכשרת מדריך כלבנות טיפולית.

למידע אודות לימודי כלבנות טיפולית במרכז אופק לחצו כאן 

שתפו עם חבריכם!

לקריאה נוספת

צור קשר

רוצים לשמוע
פרטים נוספים?

מדיניות פרטיות

דילוג לתוכן